Zemřel Marek Šimůnek

Zemřel Marek Šimůnek Foto: Facebook Last Minute

Petr Kotvald v slzách: Zemřel jeho blízký kamarád ze šoubyznysu, ani modlitby nepomohly

10. října 2017 10:16

Zpěvák Petr Kotvald zažívá velmi smutné období! Přišel o kamaráda a bývalého spolupracovníka, kytaristu Marka Šimůnka (✝57). Toho zabila zákeřná rakovina.

„Je mi smutno, náš pozemský prostor opustil Marek Šimůnek, historicky první kytarista a zakládající člen mé doprovodné kapely Trik,“ napsal na svou sociální síť Petr Kotvald.

Právě Trik založil v osmdesátých letech poté, co se rozhodl odpoutat od tria, v němž byl i Standa Hložek a Hana Zagorová. S Trikem pak vystupoval pěknou řádku let. A přestože se později kapela rozpadla, pánové zůstali kamarády.

„Marku, bylo mi ctí se s Tebou potkávat na jevištích i mimo ně. A že to byl občas ‚fičák‘! Tak šťastnou cestu do míst, kde náš čas už nehraje žádnou roli. A vřelý dík za Tvůj Ráj budoucích lásek,“ dodal Kotvald v narážce na Šimůnkovo hudební autorství jednoho z Petrových hitů.

Marek Šimůnek, který nebyl jen skvělým kytaristou, ale také mentorem, mnozí hudebníci doteď vzpomínají na jeho pedagogickou činnost, zemřel ve středu 4. října.

„S velkou lítostí vám oznamujeme, že po dlouhé zákeřné nemoci skonal náš kamarád Marek Šimůnek, děkujeme všem za podporu,“ uvedla jeho domovská kapela Last Minute. Ta už v červnu kvůli vážné chorobě kytaristy ukončila veškerou hudební činnost a začátkem září vyzývala Markovy fanoušky, aby mu posílali duchovní sílu.

„Prosíme: jestli můžete, vyjádřete Markovi a jeho rodině podporu, ať už v myšlence, meditaci či modlitbě. Děkujeme,“ napsali její ostatní členové.

Pohřeb Šimůnka se koná 12. října od deseti hodin v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí, uložení do hrobu pak v půl jedné na Vinohradském hřbitově

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků