Klára tráví léto na Jadranu.

Klára tráví léto na Jadranu. Michaela Feuereislová

Kráska z Primy dojíždí za prací z Chorvatska. Celé léto tráví Doležalová na svém sídle

Plán na léto má Klára Doležalová každý rok jasný. Co nejvíce času se snaží trávit v Chorvatsku. Díky manželovi, Srbovi Miodragovi, rodina v oblasti střední Dalmácie vlastní letní sídlo. „V létě má naše rodina základnu v Chorvatsku, a tak i já tam trávím každou volnou chvíli,” říká moderátorka o svém druhém domově na ostrově Šolta.

Jelikož má Klára jako moderátorka hlavního zpravodajského bloku na Primě v Česku pracovní povinnosti, musí si od Jadranu vždy odskočit. „Do Prahy přijíždím jen za prací a honem zase utíkám zpět,” říká.

Naživo jsme se s ní naposledy setkali, když s kolegou Karlem Voříškem moderovala představení nové kolekce šperkařky Jitky Kudláčkové. Ta byla zajímavá v tom, že také pomáhá. Díky práci designérky se podařilo za posledních několik let vrátit do české přírody čtyřicet dva procent motýlů.

„Motýly miluji a představte si, že pár dnů před moderováním akce na záchranu motýlů v Česku mi v Chorvatsku jeden sedl do vlasů. Pak popolétl a sedl mi na dlaň. Karel mi řekl, že mi ten motýl tehdy přišel poděkovat, že jsem se zapojila do téhle krásné akce na jejich záchranu,” říká Klára Doleželová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků