Irena Obermannová Super.cz

Známé české spisovatelce přináší štěstí matčin vzkaz ze záhrobí: Na videu se musel vypípat!

16. srpna 2017 11:53

Čím víc se člověk něčeho bojí, tím lépe to obvykle dopadne. Když jsme se na karlovarském filmovém festivalu bavili se spisovatelkou Irenou Obermannovou, byla vyklepaná ze dvou nadcházejících událostí. Z představování svého seriálu Trapný padesátky a křtu knihy, tentokrát detektivky, Dobré duše. "A obojí bylo báječné," svěřila, když to měla za sebou.

Ohlasy na knížku má prý krásné, nejen od svých blízkých, ale i od neznámých čtenářek, které jí píší. "Dostala jsem opravdu krásný dopis od jedné výherkyně, která knihu dostala jako jedna z prvních. Byla nadšená," svěřila nám Irena po svém křtu.

Pobavit ovšem nedokáže jen svojí tvorbou, ale i statusy na sociální síti. Popisovala tam, jak si vybírala šaty na křest. Pochopitelně nakonec skončila v úplně jiných. "Chtěla jsem něco speciálního a zároveň neokázalého. Je důležité, aby člověk uctil tu událost. A v čem jsou speciální? No že mi sluší," smála se Irena.

Zajímalo nás, zda má Obermannová i nějaký talisman, který by jí měl přinášet štěstí. "Je to básnička mojí nedávno zesnulé maminky, kterou jsem nechala natisknout i na trička: Dobré duše, jaro v těle. Trable pošli, do pr...," vysvětlila spisovatelka, která básničku našla v maminčině pozůstalosti. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků