Peroutka natočil se svou kapelou Perutě klip k písni Sofie.

Přestává spoléhat jen na účast v Tváři. Koukněte se na Peroutkův nový klip

Z popularity získané během působení v televizní soutěži Tvoje tvář má známý hlas Milan Peroutka (31) už netěží. Teď se zpěvák snaží soustředit na svou vlastní hudební kariéru. Sympatický hudebník aktuálně představuje svým fanouškům nový videoklip k singlu Sofie.

„Nový song jsme složili jako letní popovou pecku. Rytmický pulzující singl, který jsme potřebovali k našim letním vystoupením, abychom do diváků pustili pořádnou dávku energie. Lidi se chtějí na letních koncertech bavit a skákat, a my jich s kapelou máme přes léto naplánovaných dvacet čtyři,“ říká k hlavnímu poselství songu frontman kapely Milan Peroutka.

Realizace hudebního videa se ujal talentovaný režisér a kameraman Jakub Mahdal. „K videoklipu jsme si vůbec poprvé nechali postavit vlastní scénu. Jde o dvě místnosti v kontrastních kapelních barvách a hru polopropustného skla v duchu vyslýchací místnosti. V jedné je kapela a ve druhé se ocitá pod drobnohledem osamocená Sofie, která tu je v ostrém světle jen se svým svědomím. Diváka napadá, co vstupu do místnosti asi předcházelo. I konec videoklipu, kdy Sofie bariéru prorazí, je otevřený. Kdo ví, třeba se někdy dočká pokračování,“ směje se Milan.

Kapela se rozhodla k premiéře klipu namísto klasického křtu uspořádat živé vysílání pro své fanoušky, kteří tak mohli přímo s jejími členy sdílet své bezprostřední dojmy. Ty jsou doposud velmi pozitivní, a tak se zdá, že progresivnější pop kapele sluší. Perutě ale nezahálí a až skončí letní sezóna, má kapela v plánu kromě zveřejnění dalšího videoklipu také zavřít se do studia a pracovat na tom, aby své songy zhmotnila na debutu. Záznam z vysílání najdete na Facebooku skupiny Perutě. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků