Holly Griffiths

Holly Griffiths Foto: Super.cz/ Profimedia.cz

Z pohledu na tohle vyhladovělé tělo mrazí: Takhle ale dopadla dívka, jejíž váha klesla k 33 kilům

Pětadvacetiletá Holly Griffiths z Londýna začala mít problémy s příjmem potravy, když jí bylo pouhých osm let, s poruchou tak bojuje už 17 roků. Je proto skoro zázrak, že porodila dvě děti, dnes šestiletého syna Dylana a čtyřletou dceru Islu. I kvůli nim se nyní, po letech nemoci, začíná blýskat na lepší časy.

V nejkritičtějším období klesla váha Holly na necelých 33 kilo, vypadala opravdu hrozivě. Loni se rozhodla začít bojovat a naordinovala si pizzu, kterou jí každých deset dní. „Pokud bych se neléčila, jedinou další možností by byla smrt,“ uvedla žena, která se poprvé za oněch 17 let snaží jíst 2000 kcal denně.

„Uvědomila jsem si, že mi nikdo nepomůže. Že pokud to chci překonat, musím sama,“ říká a dodává: „Vypadala jsem hrozivě, divím se, že jsem se vůbec dokázala postavit.“ To asi všichni, kteří viděli tyto fotky.

Anorexii jí diagnostikovali ve 13 letech. Několikrát se snažila nemoc překonat, ale nedařilo se. V 17 letech se psychicky zhroutila. O tom, že svou rekonvalescenci bere vážně, svědčí i fakt, že k 'pizzové dietě' si naordinovala také odbornou pomoc, terapii a je pravidelnou návštěvnicí fitka, aby cvičila svaly. Nyní váží lehce přes padesát kilo. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků