Lorna Gray se dožila téměř stovky.

Lorna Gray se dožila téměř stovky. Profimedia.cz

Tři měsíce před dovršením stovky zemřela herečka, která natáčela filmy už ve 30. letech minulého století

3. května 2017 15:47

Jedna z nejdéle žijících pamětnic Hollywoodu uzavřela svou životní pouť krátce před 100. narozeninami, jež by oslavila v červenci. Lorna Gray skonala ve svém domě v losangeleské čtvrti Sherman Oaks.

Na stříbrném plátně se Lorna potkala s takovými ikonami, jako byli John Wayne či Buster Keaton. Před zahájením herecké kariéry se stala držitelkou titulu Miss Michigan a působila jako modelka a zpěvačka v kabaretu. V kinech debutovala v roce 1937 filmem Hold ´Em Navy, tehdy ještě pod svým rodným jménem Virginia Pound. Hollywood ji přijal s otevřenou náručí a v roce 1939 účinkovala v 18 krátkometrážních i celovečerních filmech včetně snímku Pan Smith přichází.

Pro studio Columbia Pictures natáčela pod uměleckým jménem Lorna Gray. Když přešla ke konkurenci Republic Pictures, v titulcích figurovala jako Adrian Booth. Ve 40. letech si zahrála v seriálové adaptaci komiksu Captain America i westernech Out Californian Way či Under Colorado Skies. Počátkem 50. let s herectvím skončila a soustředila se na charitativní projekt podporující adopci dětí.

Lorna Gray se v roce 1949 provdala za hereckého kolegu Davida Briana, který byl jejím manželem až do roku 1993, kdy zemřel. Navždy zůstala bezdětná a poslední roky svého života strávila se svými neteřemi a manželským párem, který o ni pečoval 37 let. 

Adam Chromý , Super.cz