Petr Batěk Super.cz

Starší bratr české seriálové hvězdy je také herec a větší fešák: Jdou si do podoby, ale je mezi nimi 20 cm rozdíl

Herce Pavla Baťka známe z mnoha seriálů, kromě jiného z kriminálek Labyrint nebo Mordparta. Jen omezené množství televizních diváků ale ví, že má o dva roky staršího bratra Petra, jenž je také herec. S bratrem si zahrál například ve filmu Zejtra napořád.

Dvakrát rozvedený otec dvou dětí, který vyrostl o dvacet centimetrů víc než jeho mladší bráška, se věnuje zejména divadlu, proto o něm není tolik slyšet, momentálně hraje hned ve čtyřech, má taky svoji kapelu, tedy několik, přičemž v jedné vystupuje i s Pavlem.

Proč je tedy vlastně méně známý než jeho brácha? "To se takhle nedá říct. Já znám třeba lidi, kteří mě znají mnohem víc než mého bratra," smál se. "Ale odpověděli jste si sami, že to diktuje televize. Ten, kdo lidem častěji leze do obýváků přes televizní obrazovku v primetime, je více známý. Ale ještě to neznamená, že má práce víc než ten druhý," mínil.

To, zda má práce více, nebo méně než bratr, nedokáže posoudit. "To se takhle nedá říct. Ale já si nestěžuju. Na svůj věk a časové možnosti mám práce až moc," krčil rameny Petr Batěk, který momentálně po tříleté pauze natáčí nový film, komedii Jak se moří revizoři.

Podobná panu Andělovi z oblíbené staré komedie ale jeho postava nebude. "Tuhle komedii mám samozřejmě rád, ale podoba bude jen v profesi. Na scénáři, který jsem si několikrát pozorně pročetl, se mi líbilo, že postavy jsou živé a mají spoustu lidských zákoutí, a to mě baví odhalovat," svěřil.

Na tiskové konferenci k filmu zahrál na kytaru i písničku, kterou sám složil. "Celou filmovou muziku neskládám, ale protože se často realizuji v hudbě, tak jsme se s paní režisérkou Evou Toulovou domluvili, že když složím písničku, která se jí bude líbit, začlení ji do příběhu a opatříme ji i videoklipem z filmu," vysvětlil.

Ze snímku jsme viděli i několik ukázek, přičemž na jedné tančí Petr Batěk oděný jen do ručníku. Tanec ale jeho koníčkem není. "To byl takový protiúkol, tanec v ručníku tak často neprovozuji, ani mi to nedělá velkou radost, ale pokud to k té postavě patří, protože on je svým způsobem takovým rodinným šaškem a chová se teatrálně, tak v tom případě mi nedělá problémy to zahrát," upřesnil Batěk. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků