Klára Melíšková získala Českého lva. Super.cz

Klára Melíšková dostala Lva za roli matky masové vražedkyně: V hloubi duše jsem ji dokázala mít ráda

Herečka Klára Melíšková získala ocenění za vedlejší ženskou hereckou roli ve filmu Já, Olga Hepnarová. Hrála tam maminku masové vražedkyně. "Moc si toho ocenění vážím," řekla nám Klára, která své herecké ceny shromažďuje doma na poličce v kuchyni, aby je měla pořád na očích.

Po předávání cen byla tak rozhozená, že si ani nedokázala vzpomenout, od jakého návrháře má šaty. "Vím, že jsou půjčené, ale od koho vám neřeknu," smála se. Přiznala také, že přála ceny všem z filmu Masaryk. "Je to skvělý film, oslovil mě jako celek," svěřila.

Na svoji roli, za niž dostala ocenění, vzpomíná herečka dodnes. "Snažila jsem se v tom příběhu hledat polehčující okolnost, co za tím všechno bylo, abychom moji filmovou dceru jen neodsoudili. Je to strašně silný příběh, ještě po letech se mi o tom strašně špatně mluví," připustila.

"Jsou to strašně silné a rozporuplné emoce. Ale někde v hloubi jsem ji dokázala mít jako svoji filmovou dceru ráda," uzavřela. Za roli Olgy si Polka Michalina Olszanska cenu Český lev také odnesla. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků