Málem Králem a jejich klip k písni Fronta na zázraky

Takhle zpívá přítel Ewy Farne: Martin Chobot změnil název své kapely a má nový klip

Název kapely Málem Králem nám původně nic neříkal. Dvojice muzikantů Filip Sázavský a Martin Chobot ale už ano. Jen doposud vystupovali jako eFeM. Přítel Ewy Farne a jeho kamarád s novým jménem rovnou představili i nový klip.

„V písni zaznívá 'zajímá mě, spíš co bude, než to, co je. Nezvládám stíhat oboje', což je asi hlavní idea písničky. Zkrátka, že někdy je naše pozornost příliš upřená do budoucnosti, než aby docenila to, co se děje teď. A že tak obecně furt na něco čekáme,“ přibližuje obsah skladby Filip Sázavský. „Budeme ale rádi, když si ji každý interpretuje trochu po svém,“ dodává Martin Chobot.

Videoklip k singlu se natáčel v krásných prostorách zámku Kačina a režie se ujal Martin Linhart, který v minulosti spolupracoval s Ewou Farnou, Lake Malawi, UDG a mnoha dalšími. "Natáčení videoklipu pro nás bylo obrovskou výzvou a užitečnou lekcí, protože jsme produkčně vše zajišťovali sami. Mám velkou radost, že se nám podařilo získat herce, jako je Marek Holý a Jiří Klem. Pamatuji si, jak jsem poprvé telefonoval s panem Klemem, slyšet takhle na přímo Dartha Vadera byl prostě zážitek,“ směje se Martin.

Filip s Martinem jsou přátelé od dětství, jako autorská dvojice a kapela už mají za sebou jedno studiové album s názvem Kolem nás, které vydali v roce 2014. Nyní se rozhodli pro změnu názvu z eFeM na zapamatovatelnější Málem Králem. „eFeM nám připadalo jako pracovní název, chtěli jsme něco ryze českého a Málem Králem je spojení, které zná v podstatě každý. Navíc je nám sympatická ta trocha sebeironie, která je v názvu obsažená,“ vysvětluje Chobot.

Kapela má v zásobě dalších několik skladeb, které bude postupně vydávat. Začátkem příštího roku by Málem Králem chtěli natočit další videoklip, a to na písničku Síla slov, která již zazněla na koncertech eFeM. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků