Aňa Geislerová coby komunistická prokurátorka Brožová-Polednová

Aňa Geislerová coby komunistická prokurátorka Brožová-Polednová Foto: Vojtěch Hurych

V takhle negativní roli jsme Aňu Geislerovou ještě neviděli: Podívejte se, jak se proměnila v justiční vražedkyni

Herečka Aňa Geislerová (45) má na svém kontě celou plejádu nezapomenutelných rolí. A pokaždé se jednalo o výrazné ženské postavy (zmiňme například Želary, Krásku v nesnázích či Nevinnost). Teď na ni však čeká hodně tvrdý oříšek, protože se objeví v pro ni netypicky negativní roli.

Aňa si zahraje ve filmu Milada, který přibližuje osobní příběh Milady Horákové, jež byla roku 1950 popravena po vykonstruovaném komunistickém procesu. Geislerovou však neuvidíme v roli hrdinky Milady Horákové (tu si zahraje izraelská herečka Ayelet Zurer), nýbrž ztvární nechvalně proslulou prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou, která se výrazně podílela na odsouzení Milady Horákové k trestu smrti.

Natáčení filmu je již ve dvou třetinách. Podzimní část se završí tento pátek v historické budově liberecké radnice scénami z parlamentu. Začátkem prosince se na Pankráci natáčely scény ze soudní síně, kterým vévodila právě Geislerová.

Režisér a scenárista David Mrnka vyzdvihl jazykovou přípravu herečky. Aně se podařilo dostat charakteristickou dikci prokurátorky i do anglického jazyka, v němž se film natáčí. Na snímky Ani Geislerové coby prokurátorky Brožové-Polednové se podívejte v galerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků