Roman Vojtek Super.cz

Má to ale štěstí! Roman Vojtek našel zázračný recept, jak si s půvabnou přítelkyní nelézt na nervy

Jsou páry, které spolu nemohou pracovat, protože by se ti dva pozabíjeli. Pak jsou jiné, které bez sebe nemohou udělat krok, jinak umírají steskem. Roman Vojtek (49) s Petrou Vraspírovou jsou spolu zatím jen krátce, aby pro ně platila první varianta, přesto mají preventivní opatření, aby k tomu nikdy nedošlo!

„Když jsme začali zkoušet muzikál Mamma Mia!, žil jsem ještě úplně jiný život. Tam se dialogově potkáme jen minutu a půl. A když hraju v Ať žijí duchové!, Petra tam není, a naopak. Jsme spolu jen na dvě věty úplně na závěr představení. Aspoň si ale nezevšedníme,“ směje se Roman. S přítelkyní se rádi škádlí, jak nám ostatně nedávno ukázali v reportáži.

Jeho zatím nejhorším divadelním zážitkem byla role slavné ukřižované postavy z bible. „Jednou jsem hrál ve zvláštní činohře Ježíše Krista, v asi třetí minutě inscenace mě ukřižovali. Až do konce jsem visel na kříži v bodovém světle jen v té roušce. To jsem si neužíval, bylo to hrozné. Ale že bych někdy měl něco, v čem bych se styděl, to ne,“ řekl Super.cz na pódiu po konci jednoho z posledních představení Mamma Mia!. Jeden z nejúspěšnějších muzikálů české historie má derniéru posledního prosince a Vojtkovi se bude, stejně jako ostatním, stýskat.

„Bude to znít jako klišé, ale v dnešní době je pro nás velmi silným okamžikem to, když se roztáhne opona a je plný takový sál. Přesně nevím, kolik je to míst, ale tuším, že kolem sedmnácti set. Když pak zpíváme přídavek, tři písničky s choreografiemi, plný sál lidí stojí, tleskají a tancují s námi. To je to nejhezčí, co nás mohlo potkat,“ dodal Roman, který se na místo vrátí i v připravovaném muzikálu Rocky

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků