Karel Voříšek

Karel Voříšek Foto: archiv K. Voříška

Karel Voříšek dnes slaví 53. narozeniny: Takhle vypadal, když mu bylo 15 let. Poznali byste ho?

Moderátor zpráv televize Prima dnes slaví své 53. narozeniny. Poprvé odhalil vzácné fotografie ze svého archivu. Na jedné je jako miminko, na druhé mu bylo zhruba patnáct let. Poznali byste moderátora primáckých zpráv Karla Voříška (59)?

"Narozeniny jsou pro mě jen datum v kalendáři. Dneska mi pípla na mobilu SMS od reportérky Elišky Čeřovské, jak se prý cítím, ještě den a budu zase o rok starší. Ani vteřinu jsem neváhal a odpověděl: ‚Díky za optání, nálada je skvělá, páč nějaký čísla v kalendáři jsou mi u zadní části těla.‘ Ale jako první mi gratulovala moje kolegyně Klára Doležalová, raději den předem, aby ji o to prvenství někdo nepřipravil," řekl Karel.

Narozeniny slaví pravidelně v kruhu rodinném. "To mám rád. Rodina se sejde, popovídáme, jsme všichni spolu, skvělé jídlo i parádní víno," těší se Karel.

Pro své fanoušky má pozvánku. "Ještě jedna oslava, na kterou mohu všechny pozvat. Už druhým rokem pořádáme narozeninové Šansonění, letos bude ve středu 19. října od 19.00 v Klubu Lávka u Karlova mostu. Večer písniček a básniček. Každý může přinést svoji tvorbu a představit ji. Zazpívat přijdou Zlatka Bartošková, Karel Bláha, Renata Drössler, Martha Elefteriadu a Jan Smigmator. Peníze z večera věnujeme na hospic v Litoměřicích," zve Karel.

Navíc připravil pro všechny dárek. "K letošním narozeninám mi vyšla moje třetí kniha, jmenuje se Štěstí se dá naučit aneb Můj život bez strachů a bez rohlíků. Velmi otevřeně v ní mluvím o sobě, o tom, jak se dá zhubnout za 3 měsíce 12 kilo, ale i o tom, jak na různé chmury a špatné nálady, jak na blbce v nás i kolem nás, prozrazuju i věci ze svého partnerského vztahu nebo to, jak mi bylo, když jsem přišel o práci," dodal Karel. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků