Jakub Štáfek v Pevnosti Boyard Video: archiv FTV Prima

Jakub Štáfek dostal v Boyardu pěkně zabrat: Točil se dokola jak na matějské a vymáchal se v červené lázni

17. září 2016 6:40

Drsné úkoly v Pevnosti Boyard si užil i oblíbený seriálový herec Jakub Štáfek, který byl členem týmu ve složení on, Miroslav Šimůnek, Agáta Prachařová, Matěj Rychlý a Viet Anh Doan.

Zatímco syn herce Petra Rychlého překonával svůj strach z výšek a Agáta se prala s místní bojovnicí, Štáfek poznal záludnosti takzvané kečupové místnosti. Herec musel nosit rajčata do speciálního mixéru, cestou ale musel překonat červenou lázeň. A to nebyl zrovna snadný úkol. Zpočátku sice uplatnil svou mrštnost, brzy se ale v rajčatové lázni pořádně vymáchal.

Ani další úkol nepatřil do kategorie těch jednodušších. Štáfek absolvoval šílenou jízdu na točícím se křesle a následně musel s motající se hlavou přeběhnout houpající se lávku a sesbírat padající mince. A to ještě nevěděl, že na něj čeká bungee jumping. Přesto své účasti v soutěži nelituje.

„Na Pevnost jsem koukal jako dítě od osmi dál. Kdybych věděl, co mě tady bude čekat, tak se budu připravovat, protože to bylo fyzicky velmi náročný. Nechtělo se mi úplně na bungee, ale ve výsledku je to jedno, když jsou tam za vámi ti lidi, tak uděláte cokoliv, endorfiny se vyplavují, a pak to jede. Měli jsme pěkný pokřik a dali jsme si přezdívku Poblijóni. Jsem soutěživý typ, bavilo mě to. Mám rád sport a s nabídkou účasti jsem neváhal ani vteřinu,“ prozradil nadšený Štáfek. 

Anna Veškrnová , Super.cz