Honza Bendig loni ve Varech

Honza Bendig loni ve Varech Herminapress

Udělá zase ostudu? Český zpěvák míří do Varů, kde proslul skandály

Tihle dva se hledali, až se našli. Zpěvák Jan Bendig (27) a jeho přítel Lukáš spolu pravidelně jezdí na filmový festival do Karlových Varů. Víc než na filmy se ale dívají na dna láhví, které zkonzumují a po nichž se chovají jako utržení ze řetězu. Před dvěma lety ukazovali pod vlivem alkoholu obnažená pozadí a měli také incident kvůli údajnému rasismu. Jednou dokonce došlo i za zatčení kvůli sexu na veřejnosti!

„Vary jsou v našem podání vždycky divoké. Naštěstí tentokrát jedeme na festival na kratší dobu a skoro si říkám, jestli bychom to neměli pojmout jako suché období. Těch ostud už bylo dost,“ přiznává Honza.

Zatím největší se dopustil jeho snoubenec Lukáš. Ještě v době, kdy spolu nebyli, strávil ve Varech čtyřiadvacet hodin v cele předběžného zadržení. „Zatkli mě kvůli veřejnému pohoršování, kvůli sexu na veřejnosti. Drželi mě v cele den, pak se to nakonec vyřešilo tisícikorunovou pokutou,“ vzpomíná Lukáš.

Honza se s ním a přáteli po festivalu chystá na vodu, na odpočinek po náročném programu se těší. Nedávno vydal cédéčko Příběh, na němž je třeba i píseň Bílý křídla o sebevraždě kamaráda. Na tu hodně myslel nedávno, když jiný jeho známý, soused, také dobrovolně ukončil život jen pár metrů od něj.

Kromě toho má s dýdžejem Mattem Raidenem i nový letní videoklip k songu Letní cesta, která má navodit tu správnou letní pohodu. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků