Jan Skopeček

Jan Skopeček Michaela Feuereislová

Herec Jan Skopeček (90) skončil v Bohnicích: Chtějí mě šoupnout do starobince, to ale nedopustím

Legendární herec Jan Skopeček (90) je pořádně naštvaný. Před měsícem doma upadl, zlomil si žebro, po vyšetření ve vinohradské nemocnici ho ale převezli na léčení do špitálu v pražských Bohnicích. A protože lékaři tamní interny mají strach, že by ve svém věku už neměl být sám (manželka Věra Tichánková alias Černá kronika mu zemřela před dvěma a půl lety), chtějí ho šoupnout do starobince. Prý proti jeho vůli!

„Strčili mě do nemocnice. To žebro už mě nebolí, už je to lepší. Jenže teď usilují o to, abych šel do domova důchodců. Jsem doma sám a bojí se, že by se mi zase něco stalo. Ale nechci tam,“ řekl Super.cz Skopeček s tím, že o svéprávnost nepřišel, přesto jsou tlaky na něj velké.

Přesvědčit o přestěhování do domova seniorů ho přijela z Francie i dcera, která vzhledem k tomu, jak daleko od otce bydlí, má o něj strach a chce, aby se o něj postarali profesionálové. Pohádali se, oblíbený kumštýř ale doufá, že se to mezi nimi zase spraví. A přes pro něj zatím pochmurné vyhlídky se možná blýská na lepší časy.

„V tom domově důchodců jsem se byl podívat a je to tam docela hezké. Jenže doma je doma. Už mi odněkud volali, že se postarají o to, aby ke mně chodila pečovatelka. Kdyby ke mně opravdu chodila nějaká paní, bylo by to snad lepší,“ dodal Skopeček, který ve svém bytě v pražských Vršovicích prožil téměř celý dospělý život, a tak není divu, že se na stará kolena nechce sžívat s novým prostředím. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků