Daniel Rous před výstřelem a v šoku z rány po něm

Daniel Rous před výstřelem a v šoku z rány po něm Herminapress

Děsivě vyhlížející nehoda: Dabér Rosse z Přátel měl v divadle předstírat sebevraždu, zbraň omylem nebyla prázdná!

Vypadalo to jako součást představení, ve skutečnosti by se ale v hercích v tu chvíli krve nikdo nedořezal! Při generálce divadelní gangsterky Rogera Mortimera Něco zatajit se má herec a dabér Daniel Rous (mluvil Rosse v Přátelích, ale třeba i Arnolda Schwarzeneggera) dle scénáře v závěru hry pokusit spáchat sebevraždu střelbou z revolveru do spánku. Došlo ale k chybě. I když zbraň měla být prázdná, nebyla!

„Místo pouhého očekávaného cvaknutí se ozvala hrozná rána. Rousovi to ožehlo hlavu a držel se za ucho. Hned zmizel v zákulisí. Ostatní herci byli zděšení a režisér se držel za hlavu,“ popsal Super.cz svědek generálky.

Naštěstí se nic strašného nestalo, po ošetření ožehnutého spánku byl Daniel Rous v pořádku.

Spolu s kolegy ale horečně řešil, jak se to mohlo stát. Na premiéře hry, v níž se střílí ostošest a ve které hraje i český Belmondo Martin Kraus nebo Zuzana Maxa a Alexandr Minajev známý z Ulice, si prý dají mnohem větší pozor na bezpečnost.

„Záporných postav jsem hrál už dost. Koneckonců můj ksicht nevypadá nijak vábně, takže jsem skoro předurčen pro záporáky, a tenhle je parádní. Moc se mi líbil text, a když jsem byl osloven, zda bych tohohle člověka nevzal, rád jsem kývnul,“ řekl ještě před „sebevraždou“ Daniel Rous v šatně Divadla u Hasičů. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků