I tuhle písničku Ivety a Jarka z internetu smazali kvůli podvodníkům.

Iveta Bartošová by nestačila zírat: Na její písničky útočí podvodníci!

30. dubna 2016 13:10

Kdyby Iveta Bartošová (✝48) byla ještě naživu, asi by nestačila zírat! Nejenže se našli různí podnikavci, kteří se po její smrti snaží na její slávě vydělat (i Josef Rychtář slibuje knížku o životě s ní, přísahá ale, že výdělek dá charitě), navíc ji chtějí posmrtně i poškodit a fanoušci si tak nemohou poslechnout její hity.

Své o tom ví třeba skladatel a dlouholetý Ivetin kamarád Jarek Šimek (44). Ten vydal její posmrtné album Iveta naposledy za symbolickou cenu, aby po vlně šíleností kolem zesnulé zpěvačky konečně někdo hudebně uctil její památku a mohli si ho dovolit opravdu všichni.

Na albu, jehož vydání za života odsouhlasila sama Iveta a posvětila ho i její rodina, jsou songy, které si fanoušci oblíbili, namátkou krásná balada Chci s Tebou vzlétnout nebo mrazivý duet o umírání S Tebou se neloučím. Jenže když si je chtějí fandové přehrát na internetu, mají smůlu!

„Jsem neskutečně rozčarovaný, tohle je fakt prasárna. Už se stalo několikrát, že nejznámější videoserver zakázal písničky z desky, které jsem tam umístil na přání příznivců Ivety. Vždy si je ale začne nárokovat nějaký nadnárodní hudební kolos, jakýsi robot nebo člověk z vydavatelství si řekne, že to patří jim, nahlásí to té službě a ta jim slepě věří, proto songy vymaže,“ rozčiluje se Šimek.

„Už několikrát jsem doložil všechny doklady a písně se vrátily, ale stále se to opakuje. Je drzost, že moje práva pořád někdo porušuje. Štve mě to z principu a také z toho důvodu, že ze mě prakticky dělají zločince. Jako bych ve studiu netrávil desítky a stovky hodin, neskládal, nenahrával, nic. A chudáci lidé, kteří mají Ivetu rádi. Ti jsou z toho nejvíc zmateni,“ dodal Jarek, jehož poslední hudební pocta Bartošové se na dlouhou dobu umístila na nejvyšších příčkách prodejnosti a překonala i největší světové hudební hvězdy

David Zápal , Super.cz