Jessica Boone a Guy Roberts ve hře Venus in Fur

Jessica Boone a Guy Roberts ve hře Venus in Fur Foto: Prague Shakespeare Company

Hodně sexy divadelní kostým: Tato americká herečka se v roli střídá s českou kolegyní

Herečku Jessicu Boone jsme vám již představili ve hře Mnoho povyku pro nic z repertoáru Prague Shakespeare Company, kde účinkuje například s Karlem Heřmánkem ml. a hraje sestřičku Hero (děj je zasazen do období 2. světové války). To samozřejmě není jediná inscenace, v níž se tato herečka v rámci shakespearovské společnosti objevuje.

K dalším titulům s Boone patří Venuše v kožichu, respektive Venus in Fur, z nějž pochází úvodní fotka. Hra amerického dramatika Davida Ivese patří k divácky nejúspěšnějším kusům, společnost ji hraje ve dvou verzích: v anglickém jazyce se zmíněnou Boone a Guyem Robertsem a v české verzi s Janou Pidrmanovou a Václavem Vašákem.

Že není jen herečkou, ale také dobrou zpěvačkou, mají diváci možnost zjistit ve Fools for Love, kde účinkuje s Danielem Dobiášem a profesorem Martinem Hilským, světově uznávaným znalcem a překladatelem Williama Shakespeara. Představení Fools for Love, jež je na programu i v úterý 23.2., je příběhem o překládání Shakespearových sonetů do češtiny. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků