Julianne Moore se po Oscarovi může dočkat Zlaté maliny.

Julianne Moore se po Oscarovi může dočkat Zlaté maliny. Profimedia.cz

To je ale kariérní sešup! Loni slavná zrzka dostala Oscara, teď jí hrozí cena za nejhorší herecký výkon

Před rokem byla Julianne Moore (60) oslavovaná za výkon v dramatu Pořád jsem to já, ale i zářící hollywoodská hvězda občas šlápne vedle. Fantasy film Sedmý syn jí naopak může zajistit Zlatou malinu, a rozšířit tak její sbírku o velmi nelichotivou trofej.

Obdivovaná rusovláska se letos kromě finále Hunger Games a lesbického dramatu Freeheld objevila v roli čarodějnice Malkin, kterou měla raději odmítnout. Kvůli nepřesvědčivému výkonu ve filmu Sedmý syn totiž poprvé figuruje v nominacích na Zlaté maliny. A to hned rok poté, co se dočkala vytouženého Oscara.

Julianne Moore však není jedinou hollywoodskou hvězdou, která letos pohořela navzdory tomu, že za své herectví v minulosti dostala nejvyšší ocenění. Ve stejné situaci je Eddie Redmayne. Ten loni dostal Oscara za film Teorie všeho, ale teď je na anticenu nominován za sci-fi Jupiter vychází. Komedie Mortdecai: Grandiózní případ zajistila šanci na Zlatou malinu dříve uznávaným hercům Johnnymu Deppovi (57) a Gwyneth Paltrow (48).

Z loňské hollywoodské produkce se nejvíce nepovedly čtyři filmy, které figurují v šesti kategoriích. Kromě sci-fi průšvihu Jupiter vychází jde o pokleslé komedie Pixely a Policajt ze sámošky 2 i zavrženíhodnou erotickou romanci Padesát odstínů šedi. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků