Slavná korunka z diamantů a perel zdobila poprvé vévodkyni Kate.

Slavná korunka z diamantů a perel zdobila poprvé vévodkyni Kate. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Nejoblíbenější tiáru princezny Diany měla čest poprvé nasadit vévodkyně Kate

9. prosince 2015 16:12

Byla to největší, nejzdobnější a zároveň prý nejoblíbenější tiára lady Diany (✝36). A v úterý se v ní úplně poprvé objevila vévodkyně z Cambridge Catherine (35). Vybrala si k tomu nejvýznamnější akci pořádanou každoročně v Buckinghamském paláci. Na královninu výroční diplomatickou recepci, jíž se účastnilo na 1500 hostů, Kate přijela i s manželem Williamem (35) v černém Bentley, v němž ji také fotografové s památnou korunkou zvěčnili.

Tiáru s diamanty a perlami nesoucí název Cambridge Lover's Knot Tiara dostala Diana jako svatební dar od královny Alžběty II. v roce 1981. V minulosti přitom klenot od značky Garrand z roku 1914 patřil hned několika členkám královského dvora. Tiára je v současnosti opět ve vlastnictví královny Alžběty II., která ji prý Kate prozatím jen propůjčila.

Maminka následníka trůnu prince George (4) a půlroční princezny Charlotte dosud nasadila tiáru jen třikrát, včetně svatebního dne s Williamem. V úterý výjimečný kousek sladila s róbou od Alexandera McQueena, kterou údajně oblékla již v roce 2013. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz

Zrušit