Petr Rajchert se svou knihou

Petr Rajchert se svou knihou Super.cz

Otakar ze Života na zámku napsal knihu: Chce ji prodat do Hollywoodu

Jak již Super.cz informoval, herec, zakládající člen skupiny Chinaski, rozhlasový a televizní moderátor Petr Rajchert se dal na spisovatelskou dráhu. Dlouhých šest let trvalo, než dopsal svůj román Ruku na srdce, náhody neexistují. Nyní ji pokřtil. A protože je dílo úspěšné tak, že to autor sám nečekal, musí se dělat dotisk.

„Příběh mého románu vznikal původně jako námět k filmu, ale pak mi došlo, že s tím vším, co se tam děje, by film mohla natočit jedině hollywoodská produkce, neb je to příběh velmi akční a výpravný. A tak jsem se rozhodl, že budu v psaní pokračovat, protože podle románu se dá kdykoli později vytvořit i filmový scénář," míní Rajchert, kterého si diváci pamatují hlavně jako Otakara, syna Tomáše Töpfera a Kateřiny Macháčkové v seriálu Život na zámku.

Nový román slaví veliký úspěch, protože se během necelého měsíce vyprodal. Petr Rajchert nyní proto čeká na dotisk. "Takže si říkám, jak se to asi dělá, aby to někdo přeložil do angličtiny. Nepočítám totiž s tím, že by “Hollywooďané” rozuměli česky. Knihu jsem psal jenom, když byl čas, a tak se mi to protáhlo na nějakých šest let. Ovšem nebylo to soustavné psaní, mezitím mohl vždycky uběhnout i rok, kdy jsem na to nesáhl. Tři čtvrtě románu je napsáno zcela intuitivně. Usedal jsem k počítači a sám se nechal překvapovat tím, jak se příběh vyvíjí,“ vzpomínal.

Inspirací mu prý byl život sám. A to nejenom jeho, ale i mnoha lidí okolo. Petr Rajchert je rád, že jeho svěží romanticko‐dobrodružný thriller, ve kterém budete moci s reklamním kreativcem Tomášem sdílet řadu vyhrocených situací a vše vsadit na jednu kartu, se líbí a je úspěšný. Zda bude v psaní pokračovat a případně, co dalšího představí, ještě neví.

Momentálně Petr moderuje Dobré ráno v České televizi. Moderuje také pořad Dvanáct ve dvanáct ve veřejnoprávním rozhlase a natáčí i cestopisný úspěšný dokument Bedekr. Kromě toho se věnuje rodině. "Mým snem ale je, že jednou budu pracovat jenom na své velké zahradě, budu mít malé hospodářství se zvířaty, takže přes den práce fyzická a večer psaní příběhů a vyřezávání do dřeva. A budu moudrý, starý a v klidu,“ dodal. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků