Andrea Gabrišová jako Julie Super.cz

Krásná Slovenka v dalším muzikálu u nás: Takhle jí to sluší jako něžné Julii

Mladou zpěvačku Andreu Gabrišovou už rok pravidelně vídáme v Praze, kde vystupuje v alternaci s Terezou Vágnerovou jako baletka Meg v muzikálu Fantom opery. Teď se jí podařilo získat další, větší roli. Bude titulní hrdinkou v připravovaném muzikálu Romeo a Julie.

"Už jsem se do Prahy z Bratislavy v podstatě přestěhovala, což je nutné, protože Fantom opery i Romeo a Julie se budou v sezóně hrát hodně. Takže jsme si s kamarádkou, tanečnicí z Fantoma opery, pronajaly byt a půlku týdne jsem tady a půlku doma," vysvětlila půvabná Slovenka.

Vzhledem k velkým rolím musela hodně zapracovat i na své češtině. "Začala jsem chodit k paní profesorce na češtinu a poctivě cvičím, tak je to doufám znát. Momentálně mi největší problém dělá výslovnost písmene L, které mám takové zvláštní - napůl ukrajinské, napůl slovenské," přiznala.

Pracovní aktivity má ale i v Bratislavě. "Účinkuji ve třech inscenacích v divadle Nová scéna, hostuji v divadle Na kolesách, spolupracuji s panem Markovičem a občas dělám dabing, což je docela náročné a musím si dát pauzu od češtiny, aby to nebylo znát," vypočítala Andrea, která svěřila, že je nezadaná. "Mám strašně málo času, uvidím, jak to bude dál," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků