Dvacetiletý Lukáš Vaculík

Dvacetiletý Lukáš Vaculík Foto: Archiv České televize

Byl to vážně kocour: Dvacetiletý Lukáš Vaculík na archivních fotkách

Kdo byl v osmdesátých letech nejzářivější hereckou hvězdou? Nad touhle otázkou není potřeba příliš dlouho přemýšlet. Lukáše Vaculíka (58), jeho modré oči a roztomilý kukuč, milovaly puberťačky, maminky i babičky. Poprvé se na plátně ukázal coby sedmnáctiletý jinoch v Kachyňově filmu Lásky mezi kapkami deště (1979).

V tomhle filmu byl ovšem hlavní hvězdou Vladimír Menšík. Herecký kandrdas Vaculík musel na svou slávu čekat ještě tři roky. Přišla v roce 1982 se Soukupovým filmem Vítr v kapse a Hubačovým nesmrtelným seriálem Dobrá voda.

V tom si Vaculík ve svých dvaceti letech zahrál ryze kladnou postavu obětavého žokeje Michala a srdce mnoha televizních diváků si získal na celé čáře. To, že byl tehdejším idolem dam a dívek Vaculík právem, koneckonců dokazují i archivní fotky ze seriálu, které po letech spatřily světlo světa v digitalizované podobě.

Všichni, kdo by si chtěli připomenout herectví Lukáše Vaculíka, ale i dalších bardů, jako byli Vladimír Dlouhý, Jaromír Hanzlík nebo Petr Haničinec, mohou Dobrou vodu sledovat už dnes večer na ČT1 od 20:55. 

Ve kterém filmu nebo seriálu jste měli Lukáše Vaculíka nejraději?

Super.cz


Časová osa článků