Jiří Macháček a Vojtěch Dyk v komedii Wilsonov

V novém filmu si vyměnili role: Mrkněte na ňoumu Vojtu Dyka a drsňáka Jirku Macháčka

Novou českou komedii Wilsonov představili její tvůrci už na karlovarském festivalu, dál než k traileru se ale nedostali. Snímek, v němž hrají hlavní role Jiří Macháček a Vojtěch Dyk, se v kinech objeví až v říjnu a ještě na něm probíhají poslední dokončovací práce.

Wilsonov natočil režisér Tomáš Mašín podle scénáře Marka Epsteina. „Je gejzírem vizuálních gagů, rychlopalných slovních přestřelek a silné, stylizované výtvarné formy. Rád bych, aby se divák především bavil. Nejen vtipnými dialogy, ale i detektivní zápletkou a mystifikací,“ říká režisér Mašín.

„I když jsem chtěl navázat na filmy jako Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemství hradu v Karpatech, tedy žánr, který z naší kinematografie na nějaký čas vymizel, nebylo cílem natočit retro film. Mým neskromným záměrem byl drzý, dynamický a výtvarně dotažený snímek,“ dodal.

Děj detektivní komedie se odehrává na počátku minulého století v jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě, jehož primátor plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým. Do toho ale zasáhne série vražd. Místní policejní sbor tápe a sám americký prezident Wilson posílá příslušníka americké FBI Aarona Fooda v podání Jiřího Macháčka. K ruce dostane mladého policejního čekatele, jehož hraje Vojtěch Dyk (35).

Ve filmu dále uvidíme Tatianu Pauhofovou, Jana Krause (67), Luboše Kostelného, Stanislava Majera (42) nebo Petra Čtvrtníčka. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků