Tim Curry svou legendární roli ztvárnil před 40 lety.

Tim Curry svou legendární roli ztvárnil před 40 lety. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Legendární herec, jehož proslavila role transvestity, se ukázal na veřejnosti: Dva roky po mrtvici je na vozíku

10. června 2015 14:55

Hvězda kultovního muzikálu Rocky Horror Picture Show konečně opět vyrazila mezi lidi. Tim Curry (69) kvůli zdravotním komplikacím téměř neopouští svůj dům, ale cena Tony za celoživotní přínos v oblasti divadelního herectví byla událostí, již si nemohl nechat ujít.

Bizarní muzikál s transsexuální tematikou vznikl už před čtyřiceti lety, ale Curry v roli šíleného vědce pořádajícího intergalaktický sraz bytostí libujících si v erotice a fetišismu podal tak ikonický výkon, že je s ním dodnes spojován. Od 70. let sice natočil desítky filmů, ale ten, v němž oblékl podvazky a korzet, z něj udělal legendu.

Tim Curry však věrohodně ztvárnil i podstatně mužnější postavy, a to nejen na filmovém plátně, ale především na divadelních prknech. Na cenu Tony byl nominován celkem třikrát, ale až letos se dočkal uznání za celoživotní dílo.

Představitel nejslavnějšího filmového travestity v roce 2013 proděl mrtvici, což bohužel předčasně ukončilo jeho kariéru. Tim Curry je odkázán na invalidní vozík, ale přesto se ceremoniálu v Los Angeles osobně zúčastnil. 

Adam Chromý , Super.cz