Z této elitní sestavy vzejde příští držitelka Oscara.

Z této elitní sestavy vzejde příští držitelka Oscara. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Která z těchto krásek bude hereckou královnou? Pět nejlepších hereček si dalo dostaveníčko před oscarovým ceremoniálem

Letošní udílení Oscarů bude vskutku zajímavou podívanou. V hlavní ženské herecké kategorii se totiž sešla opravdu reprezentativní sestava, jaká by kromě talentu mohla soupeřit i svou krásou.

Nominované herečky se v Los Angeles zúčastnily generálky na galavečer, z něhož 22. února vzejde držitelka nejcennější filmové trofeje. Americká filmová akademie každoročně pořádá „předoscarové“ setkání, na němž mají umělci jednu z posledních šancí ovlivnit výsledky druhého kola hlasování.

Pětice hereček nominovaných v hlavní ženské kategorii tak měla příležitost setkat se tváří v tvář předtím, než vedle sebe zasednou na ceremoniálu. Nevraživost mezi nimi určitě nepanovala, protože nikdo nepochybuje o tom, že uspěje Julianne Moore (60), která za roli ženy trpící Alzheimerovou chorobou posbírala všechny trofeje, jež Oscarům předcházejí.

Atraktivní rusovláska, která je z celé pětice nejstarší, je na cenu Americké filmové akademie nominovaná už popáté. Bookmakeři se shodují na tom, že letos díky emotivně vypjatému dramatu Still Alice konečně neodejde s prázdnou.

Dvě její konkurentky už jednoho Oscara doma mají. Marion Cotillard (39) i Reese Witherspoon (45) bodovaly s rolemi skutečných zpěvaček. První z nich zazářila jako Edith Piaf, druhá ve filmu Walk the Line ztvárnila June Carter. Elitní sestavu doplňují Rosamund Pike (36) a Felicity Jones (31), které mají ještě dostatek času na to, aby akademii o svých schopnostech opakovaně přesvědčily. 

Která herečka letos získá Oscara za hlavní roli?

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků