Mariana Kroftová hraje ve filmu Pohádkář. Super.cz

Dělala modeling s Helenou Houdovou, ale i hraje: Tahle kočička je novou hvězdou filmu

6. listopadu 2014 18:36

Jednu ze čtyř krásných žen, jež hrají ve filmu Pohádkář, jsme do chvíle, než jsme film zhlédli, neznali. "To bude tím, že jsem jen příležitostná herečka, dokonce bych řekla i neherečka," smála se půvabná Mariana Kroftová.

"Poprvé si mne vybral režisér Vladimír Michálek, tuším už před sedmi lety, do svého filmu O rodičích a dětech, když viděl moji fotku v castingové agentuře. Prý ho zaujaly moje oči. A teď si na mne znovu vzpomněl. Svět filmu je pro mne příjemné zpestření, mám ho ráda, ale je to těžká profese," vysvětlila.

Kde se ale vůbec vzala v castingové agentuře, když netoužila po herectví? "Před lety, a možná už se tomu těžko věří, jsem si přivydělávala vedle školy modelingem. Byla jsem spíš řemeslník modelingu na takové běžné reklamy," upřesnila Mariana, která ale pracovala mj. i s bývalou Miss ČR Helenou Houdovou, s níž kdysi uvízla i v Brazílii.

"Jsem vystudovaný speciální pedagog a té profesi se také věnuji. Pracuji v neziskovém oboru. Léta jsem pracovala v dětském krizovém centru, teď mám vlastní projekty pro klienty z dětských domovů. Také mám vlastní nadační fond Fragilis, takže je to takové širokospektré," objasnila, čemu se věnuje v běžném životě. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků