Klip k filmu Pohádkář

Takhle zpívá topmodelka Eva Herzigová: Zahrála si i ve videoklipu k novému českému filmu

13. září 2014 18:49

Nová česká love story Pohádkář na motivy bestselleru Barbary Nesvadbové vstoupí už za dva měsíce do kin, ale již nyní se představuje videoklip k hlavní písničce filmu a objeví se v něm všichni hlavní hrdinové - herci Jiří Macháček a Aňa Geislerová a topmodelka Eva Herzigová.

Song Pohádkář pochází z hudební dílny otce české funky music Romana Holého, který se ujal zkomponování hudby k filmu. Text k písničce napsal hlavní představitel, herec a zpěvák Jiří Macháček. Ten společně se svými hereckými partnerkami z filmu, Evou Herzigovou a Aňou Geislerovou, také Pohádkáře nazpíval. Pěvecky vypomohl také autor hudby Roman Holý a zpěvačka Ema Brabcová.

Podobně jako příběh filmu a celé natáčení i realizace hudební nahrávky a klipu probíhala zvláštním způsobem, zčásti i na trase Praha – Londýn. Ve vášnivé milostné story Pohádkář hraje Jiří Macháček muže, který je uvězněn ve dvou souběžných životech se dvěma krásnými ženami. Ani jednu nedokáže opustit, ani jednu si nedokáže zvolit.

Podobně jako postavy ve filmovém příběhu, tak ani dvě herecké představitelky, topmodelka Eva Herzigová a herečka  Aňa Geislerová, se při natáčení na scéně nesetkaly. Sešly se pouze při vzájemných návštěvách na place a při focení promo materiálů, společná herecká akce je nečekala. Podobné to bylo i při natáčení písně a videoklipu. Jiří Macháček s Aňou Geislerovou natočili své party v pražském studiu, Eva svou část ve studiu v Londýně.

Zatímco Jiří Macháček svou uměleckou činnost rozděluje mezi herectví a hudbu, s kapelou MIG 21 připravuje v současné chvíli turné k novému albu, pro obě ženské představitelky to byl na hudebním poli debut. 

Saša Šeflová , Super.cz