Tereza Mátlová se zamilovala do obřího slona, má skoro tři metry.

Tereza Mátlová se zamilovala do obřího slona, má skoro tři metry. Michaela Feuereislová

V zákulisí nejdražšího muzikálu v Česku: Janeček koupil Mátlové slona!

19. srpna 2014 9:55

Legendární muzikál Fantom opery má už necelý měsíc do premiéry a v obřím sále GoJa Music Hall to pomalu začíná vypadat jako v pařížské opeře, kde se většina děje odehrává. Kulisy, dekorace a další technické nezbytnosti zatím do divadla na pražském Výstavišti přivezly na čtyři desítky kamionů.

Kromě obřího lustru, který bude součástí děje a ke konci představení má klesnout tak, že to vzbudí iluzi pádu do diváků, je velmi mimořádným kouskem slon v životní velikosti. Měří téměř dva a půl metru, takže má opravdu velikost minimálně slona indického. „Váží 250 kilogramů. Je jako živý a stál 200 tisíc. Ovládat ho budou dva muži,“ upřesnil producent muzikálu František Janeček (73).

"Každý se s ním chtěl fotit, ať už ve scéně s ním vystupuje, anebo ne, mezi prvními byla samozřejmě matka mojí dcery Tereza Mátlová (42)," smál se. „Slon je totiž součástí děje jen v jednom obraze. A scéna se střídá tak rychle, že bych divákům doporučoval, aby se šli podívat hned několikrát, aby si vychutnali všechny nuance. I já mám pocit, že mne pokaždé ještě něco překvapí," dodal.

Divadelní scéna je čtyřikrát větší než původní londýnská. Portál je dlouhý 35 metrů, hluboký 13 metrů a sahat bude do desetimetrové výšky. O hladký chod se stará deset techniků. Výzdoba bude začínat už ve foyer divadla a bude postupně přecházet do hlediště. 

Saša Šeflová , Super.cz