Ještě jako Andrej většinou předváděla ženské šaty.

Ještě jako Andrej většinou předváděla ženské šaty. Profimedia.cz

Z nejslavnějšího transsexuálního modela světa je po operaci konečně žena

Dvaadvacetiletý australský model se srbským původem Andrej Pejic je od nynějška Andrejou. Výrazná postava modelingu posledních čtyř let, která předváděla pro značky a návrháře těch nejzvučnějších jmen, má za sebou finální část své proměny v ženu, kterou se podle svých slov cítil být vždy.

Po několikaleté hormonální léčbě podstoupila Andreja i operativní zákrok, při němž jí bylo změněno pohlaví. Zároveň si přeje, aby se o ní už mluvilo pouze v ženském rodě.

„Vždy jsem snila, že budu dívkou. Jednou z mých nejsilnějších vzpomínek je ta, kdy běhám po bytě v mámině sukni a připadám si jako baletka,“ popisuje modelka, která však své pocity před okolím dlouho tajila, chtěla totiž nevybočovat a dělat radost rodičům.

O změně pohlaví poprvé začala uvažovat ve třinácti, kdy si o tomto tématu četla v knihovně v Melbourne, kam se s rodiči přestěhovala ze Srbska. S blokátory mužských hormonů začala velmi brzy, ještě před pubertou. Umožnila jí to z velké části právě i podpora ze stran rodičů a prarodičů.

„Rozhodla jsem se, že střední školu dokončím jako Andrej, pak prodělám přeměnu a zapomenu na minulost v těle muže,“ dodala blondýnka, která se před lety stala múzou i pro Marca Jacobse či Jeana Paula Gaultiera. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků