Jana Kratochvílová na pódiu v podivné masce

Jana Kratochvílová na pódiu v podivné masce Herminapress

Takhle vypadá šílená čarodějnice: Neuvěříte, co na sebe zase navlékla zpěvačka Jana Kratochvílová

8. května 2014 16:40

Když už křtili nové album 'na čarodějnice', pozvali si jako kmotru opravdovou čarodějku našeho šoubyznysu. Lepší výběr než zpěvačku Janu Kratochvílovou opravdu kapela Žlutý pes nemohla mít. V zákulisí vypadala ještě jakž takž, ale když vyšla na pódium, vylekali se i ostřílení matadoři Ondřej Hejma (67) a Ivan Hlas.

Jana zvolila dost netradiční líčení, nad ret si, stejně jako naše snowboardistka Samková, namalovala knírek, ozdobila si ale i čelo. Nic z toho už ale diváci na koncertě skoro nestihli zaznamenat. Při křtu si totiž rychle stáhla do obličeje z hlavy cosi, co původně vypadalo jako podivná čapka, ale ukázalo se, že jde o masku, která zakryla celý její obličej.

Skupina Žlutý pes 30. dubna pořádala koncert a párty u příležitosti vydání nového CD s názvem Stroj času. Během show kapela zahrála prověřené hity, ale i novinky. Album Stroj času obsahuje zlatý poklad kapely, songy, se kterými Žlutý pes těšil své příznivce v osmdesátých letech, ale nikdy se neobjevily na hudebním nosiči, protože kapela tehdy patřila spolu s Jasnou Pákou a Pražským výběrem mezi zakazované umělce.

„Když nám osud dal konečně šanci, byli jsme už jinde“, vzpomíná frontman kapely Ondřej Hejma. Autorsky se na repertoáru podílejí hlavně její někdejší zakladatelé - Hejma a Hlas. Radost si kapela udělala i třemi coververzemi od Boba Dylana, Lynyrd Skynyrd a Molly Hatchet. 

Saša Šeflová , Super.cz