Marek Vašut je i po padesátce velmi charizmatický.

Marek Vašut je i po padesátce velmi charizmatický. Foto: Bonver Theatre (3x)

Je jako český Sean Connery: Po padesátce Marek Vašut zraje jako víno a jde z role do role

Byly doby, kdy jsme o Marku Vašutovi (62) mnoho neslyšeli. Společenským akcím se vždy vyhýbal, své soukromí pečlivě střežil. Hrál sice v zahraničních produkcích, ale o tom se tady příliš nevědělo. Jakmile mu ale přešla padesátka, někdejší idol z legendárních Pěstí ve tmě jde z role do role.

Dokonce se objevil téměř v jednu chvíli v seriálech hned na třech konkurenčních televizních kanálech, a na rozdíl od mnoha jeho hereckých kolegů to evidentně nikomu nevadilo. Charizmatičtí padesátníci, kteří dokáží zahrát protivného řidiče sanitky, stejně jako bodrého venkovana nebo pohledného manžela v sitkomu, jsou evidentně dírou na trhu.

Vidět ho můžeme i ve zmíněných zahraničních produkcích, v seriálech Borgia nebo Bez hranic, které průběžně uvádějí další televize. Po několika letech se vrátil i k natáčení filmu v Česku, a to v hudební komedii Lovci a oběti.

I když to vypadá, že by mohl v době, kdy nenatáčí, natáhnout nohy na konferenční stolek a pokuřovat doutník, zase tak astronomické honoráře zřejmě nejsou. Jak herec sám říká, jednou ze tří priorit, podle nichž přijímá nabídky, je ta ekonomická.

Takže se objevuje i v reklamách a občas moderuje. My jej například potkali na zahájení pražského programu Bonver Theatro, kde uváděl mj. vystoupení Jitky Zelenkové, Rudy z Ostravy nebo představení Dívčí válka. A přítomné dámy na třiapadesátiletém elegánovi mohly ještě pořád oči nechat. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků