Tyto fotky od sebe dělí 20 let.

Tyto fotky od sebe dělí 20 let. Foto: Super.cz/ Archiv FTV Prima/ Archiv JirkaZZ

Mohla uspět jako herečka? Podívejte se, jak se Tereza Pergnerová před 20 lety pokoušela prosadit na filmovém plátně

Jako moderátorka opakovaně prokázala své schopnosti, ale její herecká kariéra skončila téměř ve stejném okamžiku, kdy začala. Tereza Pergnerová (39) u filmu neměla štěstí.

Když začala v roce 1994 moderovat hitparádu Eso, stal se z ní celonárodní fenomén a na její úspěch nedokázal navázat ani Leoš Mareš, který hudební pořad později spojil se svým jménem. Tereza Pergnerová patřila k nejvýraznějším tvářím tehdy začínající Novy a nebýt nástrah v podobě drog, měla našlápnuto i ke slušné herecké kariéře.

Do snímku Akumulátor 1, který byl s rozpočtem 40 miliónů korun nejdražším domácím filmovým počinem své doby, ji obsadil režisér Jan Svěrák. Ten klade na herce vysoké nároky. Tereza však jeho nároky splnila, a střihla si tak roli, při níž dokonce odhalila i své tělo. Tento přelomový snímek si můžete dnes od 18 hodin do půlnoci zdarma pustit na portálu Seznam.cz v rámci tradičních filmových střed.

Další výraznou hereckou příležitost už ovšem Pergnerová nedostala. Tereza se ještě mihla ve filmech Žiletky, kde si zahrála sexy sestřičku, či Discopříběh 2, ale nešlo o žádné přelomové role. Svůj debut však odehrála v pouhých 15 letech v pohádce Pasáček a císařova dcera z roku 1989.

S jejím comebackem jí později pomohl seriál Ordinace v růžové zahradě, ale na filmovém plátně se už neobjevila. Televize o ni však stále mají zájem, o čemž svědčí její účinkování v reality show VyVolení a Farma. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků