Letošní Vánoce jsou pro Ivana Lendla velice smutné.

Letošní Vánoce jsou pro Ivana Lendla velice smutné. Profimedia.cz

Nejsmutnější Vánoce Ivana Lendla: Legendárního tenistu postihla rodinná tragédie

28. prosince 2013 13:40

Ve věku 89 let zemřel po vážné nemoci vleknoucí se několik let Jiří Lendl, tatínek někdejší světové tenisové jedničky Ivana Lendla (53). Stalo se tak na Boží hod a Lendlovi slavící svátky v Americe, kde dlouhodobě žijí, tak dozajisté prožívají ty nejsmutnější Vánoce v životě. Místo radostného rozbalování dárků s dcerami se tenista musel vypořádat s obrovskou ztrátou. Jeho tatínek byl pro něj totiž prý nejbližším člověkem.

Jiří Lendl svého syna k tenisu přivedl, sám v minulosti aktivně hrával, ale do historie sportu se zapsal především jako bývalý šéf českého tenisového svazu a jeho čestný prezident. Podle rodinného známého a tenisty Jana Kukala měl Ivan Lendl s otcem ty nejlepší vztahy: „Táta byl nejbližším člověkem v jeho životě. Jemu a mamince vděčí za svou úspěšnou kariéru,“ svěřil deníku Blesk.

Právě tenistova maminka Olga (78) pečovala o nemocného Jiřího do posledních chvil. Starala se o něj doma a když se jeho zdraví zhoršilo a Jiří musel do nemocnice, navštěvovala jej na pokoji denně. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz