Kapela Scorpions je legenda

Kapela Scorpions je legenda Foto: Sony Music

Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Legendární němečtí Scorpions se zbláznili a s kariérou se loučí v Ostravě!

Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Na to se ptali herci v legendárním Hřebejkově filmu, Ale s plastovými lžičkami, které se rozpouštějí v horké kávě snad nemá legendární kapela Scorpions nic společného. Snad jen kromě toho, že byla jedním ze symbolů pádu komunismu u nás i našich jediných západních sousedů. Možná i proto se Škorpíci rozhodli rozloučit ve velkém stylu ve městě, které bylo nedílnou součástí komunistického bloku. V průmyslové Ostravě. Ale mohl to být i Karl Marx Stadt, současný Chemnizt. Roli v tom sehrála náhoda.

Jedna z nejznámějších, největších a nejprodávanějších německých hardrockových kapel se rozhodla ukončit svou kariéru rozlučkovým světovým turné. Kapela, která se stala synonymem pádu socialismu a příchodu demokracie do většiny zemí bývalého východního bloku se zastaví i v Ostravě. „Jsem rád, že kapela kývla zahrát naposledy v Ostravě. Chlapi se do Ostravy těší.“:uvedl promotér celé akce Vojtěch Flégl.

Připravena je dokonalá scéna, kterou přiveze šest kamiónů. Na Bazalech tak vyroste pódium, které váží 40 tun. Je připravena skvělá světelná a hudební show, na které zazní nejznámější hity i skladby z jejich posledního alba Sting in the tail.  Celý koncert kapely Scorpions bude součástí minifestivalu Rock na Bazalech.

Jako další kapely se představí Maligant Tumor, což je vítěz ceny Anděl v Heavy Metalu, kapela Doga, ostravská hardrocková legenda Citron, a punk-popová Vypsaná Fixa, Celým programem bude provádět Milan „105kg“ Krejčí. Rock na Bazalech se koná v pátek 3.června od 16 hod na stadionu Bazaly v Ostravě a vstupenky jsou k dostání v síti TICKETPORTAL nebo na pokladně před koncertem. Ale kdoví, jestli v tu chvíli ještě lístky na rozlučkové turné vůbec budou k dostání. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků