To bude jízda. Ke$ha se letos v červenci chystá poprvé do Prahy.

To bude jízda. Ke$ha se letos v červenci chystá poprvé do Prahy. Foto: Fource Entertainment

Víme první: Dračice Kesha v létě poprvé vystoupí v Praze

K naší smůle se světové hvězdy v rámci svých koncertních turné Praze vyhýbají. Nevystoupí zde Madonna (63), a dokonce ani Beyoncé (40), která dala přednost slovenským sousedům. Super.cz ale jako první odhalil, že v našem hlavním městě poprvé předvede svou divokou show rebelka Kesha (25). Nespoutaná zpěvačka a raperka zavítá 18. července v rámci svého evropského turné i do pražského klubu SaSaZu.

Rodačka z Los Angeles si jde vždy pevně za svým cílem a vůbec se tím netají. Sama říká: „Prostě od dětství jsem si byla jistá, že chci být rock star a nikdo mě nezastaví.“ A tak to taky je. Za krátkou dobu své kariéry má na kontě už přes padesát nominací na prestižní hudební ceny, z toho čtrnáctkrát proměněné. Tvrdě na sobě pracuje, skládá vlastní hudbu a má na svědomí i několik hitů pro své kolegyně Britney Spears (39) a Miley Cyrus (28).

Keshe se podařilo prorazit v roce 2009, kdy se objevila v singlu Right Round rapera Flo Ridy a od té doby její hvězda slávy prudce stoupá. Její debutové album Animal se stalo ve Spojených státech jedničkou a s megahitem TiK ToK pokořila dosavadní rekord digitálního prodeje pro sólovou zpěvačku. Po úspěchu prvního singlu Die Young z aktuálního alba Warrior teď kraluje českým i světovým hitparádám její nejnovější hit C’Mon.

Její texty jsou často o párty a pařbách. Kesha, či stylizovaně Ke$ha, se vůbec netají tím, že ji baví lidi šokovat, ale má i svou jemnější stránku. „Chci dělat hudbu, která bude mít vtip, bude provokovat, mít v sobě drzost. Chci, aby se lidi s mou hudbou cítili při poslechu spříznění,“ říká o své tvorbě. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků