Pravda o zdraví Dalibora Gondíka. Super.cz

Je nemocný nebo nemá na jídlo? Vyhublý Gondík prozradil, proč tak radikálně zhubnul

Překročením čtyřicítky věku se rozhodl Dalibor Gondík (51) radikálně změnit životní styl. „Asi mu hráblo“, jak sám říká, a ovlivněn náladou ve společnosti nastolil změny.

„Začal jsem trénovat na půlmaraton, následně bych chtěl dát maraton. Změnil jsem životní styl, stravování a dal jsem se jiným směrem a baví mě to,“ řekl Dalibor na zahájení Motosalonu na letňanském výstavišti.

Gondík konzumuje zejména zeleninu a ovoce a podíl masa v jeho jídelníčku je minimální. „Svatomartinskou husu jsem si naposledy u rodičů ale dal. Samozřejmě bez knedlíků,“ směje se.

Jakmile se změna životního stylu začala projevovat na jeho postavě, okamžitě začaly zlé jazyky spekulovat o tom, že je vážně nemocný. Herce a moderátora to samozřejmě zamrzelo, zvlášť v momentu, když se v souvislosti s tím začalo mluvit o neurologickém problému, nebo dokonce o rakovině. „Když se dá člověk na takovou cestu, tak čelí tlaku okolí, který je vesměs negativní. Zároveň se dostávám do jiné společnosti lidí, mezi sportovce a běžce, kteří to respektují a znají okolnosti, které k tomu člověka vedou,“ říká.

Přestože bulvár vykresluje nejrůznější děsivé scénáře, Dáda, jak mu přátelé říkají, je prý ve skutečnosti nejzdravější, jak kdy v životě byl. „Teď jsem byl na měření krve, svalové hmoty a tuku a z celé party, kde byla i moje sestra, jsem vyvázl s čistým štítem. Moje sestra mi vyčítala: 'tak ty děláš všechno správně, dobře jíš, hýbeš se a vypadáš úplně příšerně',“ smál se Dalibor. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků