Z krásné Marty je herečka.

Z krásné Marty je herečka. Michaela Feuereislová

Věděli jste to? Marta Jandová se poprvé před kamerou svlékala už v deseti

10. září 2012 22:52

Zpěvačka se po moderování vrhla i na herectví. Bude jednou z členek profesorského sboru v seriálu Gympl. "Není to mé první natáčení. Když mi bylo deset, hrála jsem dceru Jany Brejchové v televizním filmu Angolský deník podle pravdivé skutečnosti, když v Angole unesli české rodiny, které tam pracovaly," řekla Super.cz Marta.

"Pořád ho sháním. Kdyby náhodou někdo věděl, byla bych ráda, kdyby mě kontaktoval. Dokonce jsem tam byla ve svých deseti nahoře bez a strašně jsem se styděla, zvlášť když mě viděli spolužáci. Hrála tam spousta slavných herců," pokračovala.

Pak si dala s hraním pauzu pětadvacet let. "Měla jsem pocit, že bych se jako zpěvačka měla držet svého kopyta. Pak jsem ale začala moderovat, oslovili mne už v Německu pro jeden film," dodala.

To, že vzala roli v Gymplu, pro ni byla výzva. "Člověk není jen jednostranný a není potřeba se bát, zda na něco máte nebo ne. Nejlepší je vyzkoušet to. Přesvědčila mě i Lenka Hornová, která mi řekla, že je role napsaná přesně pro mne na tělo," upřesnila Marta. Její postava je tak trochu ulítlá učitelka němčiny a angličtiny, rockerka, která umí dobře zpívat. Kamarádská a trochu tvrdohlavá.

"To jsem tedy opravdu já. I když třeba co se týče oblečení, na rozdíl od své postavy už tolik rockové věci nenosím. Je trhlejší a asi i mladší než já," míní Jandová, která natáčí Gympl už přes tři měsíce. "Když jsem se dozvěděla, že tam hraje Libuše Šafránková (64), tak už jsem nemohla říct ne. Je pro mne zosobněním dobra už od doby Třech oříšků pro Popelku," vysvětluje Marta.

Kromě natáčení trávila léto většinou u táty Petra Jandy (76) doma a na zahradě. "Byli jsme u táboráku nebo u bazénu. A pak jsem hodně jezdila po Evropě, byli jsme třeba v Toskánsku autem. A také jsem se věnovala jachtingu. Po zkouškách na řeky a jezera jsem si udělala i ty na moře. Moc mě to baví," vyprávěla Jandová.

Sólovou desku, kterou sama sobě slíbila, stále nedokončila. "Už jsem dostala vynadáno i od kapely. Řekli mi, že se s ní tak vleču, že musím nejdříve natočit další řadovou desku s Die Happy. Takže snad příští rok," slibuje Marta.

Pokud jde o soukromý život, je Marta spokojená, i když žádost o ruku od sympatického gynekologa Miroslava Vernera ještě neproběhla. A miminko prý také není na pořadu dne. "I když do konce třetího měsíce bych stejně nic neřekla ani svým nebližším. Je to kritická doba a nechtěla bych nic zakřiknout," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz