Hrubešová vařila na ulici.

Hrubešová vařila na ulici. Foto: Archiv fit hany bany

Kuchtička Hrubešová skončila se svým uměním na ulici. Víme, proč to udělala

29. července 2012 18:50

Herečka Markéta Hrubešová (46) si se svojí dcerkou v předškolním věku užívá prázdnin, ale současně v létě ani na chvíli nezahálí. Čeká ji dovolená v tuzemsku i v zahraničí, bude fotit novou kolekci návrhářky Šárky Šiškové, stala se tváří jedné kosmetické značky a k tomu na několika místech České republiky předvedla své kuchařské umění přímo pod širým nebem.

„Každý počin vedoucí k lepšímu stravování i vedení lidí k tomu, aby o sebe pečovali, je bohulibý. Myšlenka projektu „Odlehčeme zeměkouli“ se mi velmi líbí. Zkrátka je dobře, že se lidé dozví o nejrůznějších způsobech, jak si udržet kondici i linii,“ upřesňuje Markéta, která si zakládá na zdravé, lehké, ale hlavně chutné kuchyni. Sama je od přírody mlsná, takže se nechce trápit dietami a raději pravidelně cvičí v dámské posilovně.

„Dobré jídlo a dobrý pohyb se totiž krásně doplňují. Malou ukázkou mého jídelníčku byla právě kuchařská show, přímo v centru Prahy jsem grilovala maso a červenou řepu, kterou moc lidí v této podobě nezná, ale je to vynikající! Také jsem vařila ratatouille, grilovanou polentu a hlívu ústřičnou. Tedy samá zdravá a dobrá jídla,“ prozradila zkušená kuchařka.

Show pro širokou veřejnost moderovala Gábina Partyšová, která byla i při práci a za doprovodu svého syna taktéž celý den v pohybu.  Sympatická herečka poodhalila také své další plány na léto – s rodinou pojede na týden do Poděbrad na odpočinkové masáže a minerálku, dále spojí příjemné s užitečným při otevírání „Stezky v korunách stromů“ na Šumavě a následně by si přála vyrazit na malý výlet po francouzských vinicích.

„Nebránila bych se ani tomu, kdyby nám vyšlo jet i na pár dní k moři, trošku se prosolit,“ doplnila se smíchem maminka šestileté Christel. Ta nastoupí v září do první třídy ve škole, a tak Markéta bude moci pokračovat s hraním v představeních v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka, se kterými jezdí po celé republice. 

Jiří Čeladník , Super.cz