Jitka Válková na konkurzu do muzikálu Quasimodo.

Jitka Válková na konkurzu do muzikálu Quasimodo. Michaela Feuereislová

Jitka Válková zahání smutek ze zpackaného konkurzu aerobikem

Česká Miss 2010 Jitka Válková (28) nezahálí. Poté, co jí nevyšel konkurz do muzikálu Quasimodo, vrhla se na aerobik. A rozhodně nemá malé cíle. Rozhodla se totiž, že se stane takřka profesionálním sportovcem. Dokonce se chce zúčastnit Mistrovství republiky v aerobiku.

„Jsem ráda, že mohu společně se zbytkem týmu lidem ukázat, že cvičit a dělat tak něco pro své zdraví, postavu a vitalitu, můžeme my všichni. Samozřejmě nejde jen o to něco natrénovat, objíždět závody a snad i vítězit. Chci spíše poukázat na to, že sport je zábava. A když se mu začnete věnovat, můžete dosáhnout neuvěřitelných výsledků. Ať už je to prvenství v soutěži, nebo shození pěti kil do plavek,“ svěřila se Super.cz Válková, která má v těchto dnech opravdu napilno. Se svým týmem, který se skládá z osmi lidí, pilně trénuje, aby se mohla ke konci května zúčastnit kvalifikace na B soutěži Mistrovství republiky v aerobiku.

Pružná postava a prvenství na soutěži nejsou jedinými důvody, proč se mladá kráska rozhodla pro aerobik. Chce si totiž zlepšit fyzičku, aby si na příštím konkurzu mohla splnit svůj životní sen a hrát ve vysněném muzikálu. Odborná porota jí totiž nejvíc vytýkala, že fyzicky nezvládla náročnou choreografii. 

Karen Mchitarjan , Super.cz


Časová osa článků