Karel Gott.

Karel Gott. Michaela Feuereislová

Rozhovor: Karel Gott: Dcery si rády hrají na showbyznys

Kmotr nového Super.cz Karel Gott (71) má doma dvě komediantky! Největší zábavou jeho dcer Charlotte Elly (4) a Nelly Sofie (2) je totiž hra na celebrity. Tušíte, kdy ani sám Mistr nesmí "remcat"? Proč potřebuje, aby to mezi ním a kolegyněmi jiskřilo? Kde se konečně po dlouhé době vyspal? A jakou má vlastně povahu? To vše prozradil v exkluzivním rozhovoru pro nový Super.cz. David Zápal, Super.cz

Karle Gotte, máte za sebou více než padesát let kariéry. Kde by měl život zastihnout vaše blízké za padesát let? Co byste jim přál?

Nevím, kterou cestou půjdou mé nejmladší dcery, takže se to těžko odhaduje. Přeji jim v první řadě pevné zdraví, navíc také všímavost a vnímání, které budou moci používat ve své tvořivosti. A mně blízkým v pěvecké branži přeji, aby jim radost z práce vydržela tak dlouho, jako vydržela mně nebo Evě Pilarové. Pokud milují muziku a publikum – které tu lásku velmi dobře pozná – mohou se takového pocitu i po padesáti letech dočkat.

Během své kariéry jste natočil mnoho duetů. Je potřeba, aby to mezi vámi a kolegyní zpěvačkou doslova jiskřilo?

Jdete na to mazaně (usmívá se). Neumím si třeba představit, že bych natáčel jiný den než má kolegyně. Mezi mnou a mou pěveckou partnerkou skutečně musí fungovat jistá chemie. Už se mi také stalo, že některé duety sice dopadly dobře, ale mohly být mnohem lepší. Bez nějakého toho jiskření to mezi zpěvákem a zpěvačkou nejde, zvlášť, když zpíváme píseň o lásce, krásných pocitech či romanci.

Máte za sebou dvaačtyřicet koncertů v rámci velkého zahraničního turné. Chtěl jste si dokázat, že takový zápřah ještě zvládnete?

Nevím, zda bych si na podobně rozsáhlé samostatné zahraniční turné ještě troufl. Ale zde jde o tři hodiny a dvacet minut trvající show, jíž jsem pouhou součástí. Je tam i senzační balet a mnoho dalších dobrých zpěváků. Já zpívám zhruba pětadvacet minut. A to utáhnu. Takže každý den mohu nastoupit ve stoprocentní formě.

Musíte poslouchat nebo máte jako velká osobnost úlevy?

To neexistuje. Je to doslova vojna. Opozdit se nebo vzdorovat, není myslitelné. Vše je jasně domluvené dopředu. Po podepsání smlouvy se už nesmí ani ceknout. Nástupy, kroky či rozhovor – to je přesně dané. Mohu si jen pro svou radost pokaždé jemně pozměnit interpretaci, ale to je vše.

Říkal jste si někdy, že už dál nemůžete, že byste s harcováním nejraději sekl?

Vůbec! Turné byla pro mě vzpruha. Nejúnavnější na něm byly jen přejezdy tam a zpět. V neposlední řadě také to, že jsem se každý den musel zúčastnit technické zkoušky. Po tolika letech v branži jsem na to pochopitelně zvyklý.

Vypadáte docela odpočatě. Dcery vás doma budí časně. Teď jste se asi častěji mohl vyspat dosyta?

I to je pravda. Byl jsem svým pánem. Ranní vstávání s holčičkami v Praze mi ale dělají velkou radost.

Jak vůbec vaše malé dvě dcery vnímají, že často nebýváte doma?

Už si na to zvykly. Byl jsem sice déle mimo domov než obvykle, ale skoro každý den jsme si telefonovali, takže jsem jim snad tolik nechyběl.

Vaše malé slečny dělají velké pokroky. Stíháte je sledovat?

Jistě. Třeba mladší Nellinka je vyloženě pozorovací typ. Stejně jako já. Než si totiž věci zmapuji, otevřu se lidem a jsem k nim sdílný, potřebuji čas. Stejně to má i ona. Pak ale jede a je k nezastavení (usmívá se). Je velmi veselá a má dobré fóry. Každý rodič to má rád. Alespoň vidí, že děti nejsou jen starost, ale i radost.

Vzpomenete si na nějaký konkrétní příklad jejích legrácek?

Obě dcery si například rády hrají na showbyznys. Vždy uvádí jedna druhou. Například: Dámy a pánové, přichází Charlotte Ella Gottová. Vzájemně se takhle prezentují a velmi se u toho baví.

V tom za Mistrem přijde dcera Charlottka a ptá se ho trochu nazlobeně: Co to zase říkáš?! To nesmíš!" "Musel jsem jí slíbit, že už to nebudu nikomu vyprávět," směje se na závěr Karel Gott. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků