Sabina Voty má za sebou těžké trauma. Podporovala ji maminka. Super.cz

Na dámském záchodě jí mlátil hlavou o zem, škrtil ji a chtěl znásilnit: Mladinká spisovatelka má za sebou těžké trauma

Tomu, že spolu spisovatelka Simona Votyová spolu s dcerou Sabinou, studentkou tvůrčího psaní, sepsaly společnou knihu, předcházelo těžké trauma. Křehká blondýnka Sabina totiž byla obětí pokusu o znásilnění.

"Ten chlap jí na dámském záchodě mlátil hlavou o zem, škrtil ji a chtěl ji znásilnit. Bylo to brutální napadení. Ubránila se jen díky tomu, že jí pomohla kamarádka," vyprávěla nám její matka, která s dcerou velmi otevřený vztah, proto byla první, kdo se o tom dozvěděl a pomáhal jí trauma řešit. A to nikoli jen ze samotného pokusu o znásilnění, ale i z následného vyšetřování. I sama Simona Votyová má za sebou těžké životní období.

Milionové dluhy a neúnavní exekutoři: Známá spisovatelka popsala nejhorší chvíle s exmanželem gamblerem

"Máma byla první, komu jsem zavolala. Byla to hrozná zkušenost, na policii vůbec neměli pochopení, nebrali mě jako oběť, mám za sebou spoustu výslechů, musela jsem i na detektor lži. Ale otočili to proti mně," svěřila Sabina, která navštěvovala i psycholožku.

Příběhem znásilněné dívky, o němž je právě společná kniha s maminkou s názvem Kdyby, se pokusila z příšerného zážitku vypsat. V právním systému se totiž zadostiučinění nedočkala, jak nám spolu s maminkou svěřily v našem videu i s dalšími podrobnostmi. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků