Jakub Železný

Jakub Železný Foto: reprofoto Česká televize

Lékařská kapacita k incidentu Jakuba Železného: V době hádky s policií se dozvěděl krutou pravdu o nemoci bratra (✝53)

Moderátora České televize Jakuba Železného se po zveřejnění videa, na němž je zachycen ve sporu s městskou policií kvůli špatnému parkování na pražském Václavském náměstí, zastal lékař jeho bratra Davida Železného, prof. MUDr. Jan Martínek, Ph.D. AGAF.

Uvedl, že je pravděpodobné, že příhoda s parkováním se stala „v den, či někdy v období podzimu či zimy minulého roku“, kdy s Jakubem Železným probíral prognózy ohledně zdravotního stavu jeho bratra. Byly velmi špatné.

Přestupek řidiče na Václavském náměstí

Městská policie hl. m. Prahy

„Rád bych jen vyjádřil zásadní skutečnost, že pan redaktor Železný, o kterém je v příspěvku zmínka, prožíval v posledních měsících těžké životní období v důsledku nevyléčitelného onemocnění jeho bratra Davida. (Dodávám, že sám pan redaktor Jakub o mém mailu neví a nikterak jej neinicioval.) Od podzimu 2022 jsem měl, spolu s jinými kolegy, Davida ve své péči a snažili jsme se pomoci, přičemž se jednalo o tragickou Boží loterii, kdy relativně mladý člověk, mající rodinu s malými dětmi, fatálně onemocní, diagnóza přijde pozdě a vy, jako lékař, působíte již pouze na duši, pečujete o příznaky, ale vlastně zásadně neoddálíte a neovlivníte tragický osud,“ stojí mj. v dopise, který uveřejnily Seznam Zprávy.

David Železný zemřel na konci února ve věku 53 let.

Hádka se strážníky na Václaváku: Řidičem má být známý moderátor ČT. Policie měla nervy ze železa

Video, které bylo pořízeno na konci loňského roku, zveřejnila městská policie v pondělí, a to v rámci prevence, aby informovala o různých incidentech při řešení přestupků, jak uvedla pro Novinky.cz. Strážníci na něm upomínají Železného, který na Václavském náměstí špatně zaparkoval své audi a poté ještě popojel na přechod pro chodce. Se strážníky se dohadoval, a když odjížděl, neměl bezpečnostní pás.

Moderátor ve videu strážníkovi vyčítá arogantní chování a lhaní, on naopak nechce spolupracovat při podepisování složenek. „Udělám křížek a kolečko, to je třeba můj podpis,“ říká.

„Snaha vyřešit banální dopravní přestupek upozorněním a výzvou k odjezdu se rozvinula ve čtyřicetiminutový proces, který vedle strážníků zaměstnal zcela zbytečně i policisty. Ale tak každý den není ten „pravý vořechový,“ informovala městská policie na Facebooku.

Železný oproti tomu uvedl, že video bylo sestříhané a chyběl začátek. Za své chování se omluvil

Jana Hofmanová , Super.cz


Časová osa článků