Krásná Ema Businská hraje nebezpečnou Kristýnu Lhotskou ve Zlaté labuti.

Krásná Ema Businská hraje nebezpečnou Kristýnu Lhotskou ve Zlaté labuti. TV Nova

Otec práskačky Kristýny je ve Zlaté labuti nacista. Zato táta její představitelky vesloval na olympiádě

Vypadá poměrně jako křehká, jemná bytost, takže by asi málokdo tipoval, že je Ema Businská nadšený sportovec. Pohybové dispozice má totiž v rodině, oba rodiče sportovali, stejně jako babičky. Její tatínek dokonce reprezentoval naši republiku na olympiádě!

V dobovém seriálu Zlatá labuť nemá mladá herečka zrovna nejkladnější roli. Hned na začátku využil nejmladší členku oddělení módy Kristýnu Lhotskou ředitel obchodního domu a udělal si z ní informátorku o dění v kolektivu. Teď jí dokonce srovnal plat.

Dámy, máte smůlu. Fešný ředitel ze Zlaté labutě má přítelkyni. Chodí s vítězkou MasterChefa

Aby toho nebylo málo, stará se o ni otec, který je nacista. „Ona s tím docela i sympatizuje. Není se čemu divit, když je tak vychovávaná a vyrůstá v tom. Její rodiče žili odděleně, a tak automaticky tehdy přešla do péče otce. Tím jsem chtěla říct, že jí nedělají problém určité věci,“ řekla nám o své postavě Ema (20).

Herečka, známá ze seriálu Ulice, studuje na Pražské konzervatoři obor herectví, loni maturovala a pokračuje v pátém ročníku na diplomovaného specialistu. „Budu mít papír na to, že můžu mít zkratku před jménem,“ směje se. „Jo a můžu pak učit na školách, takže další studium má svoje výhody,“ svěřila své plány Super.cz.

Má snad patent na problematické holky? V Ulici byla za drsnou Sáru z děcáku, ve Zlaté labuti donáší na kolegy

Co dělá, když má volno? „Moc ráda sportuju, vzhledem k tomu, že jsem ze sportovní rodiny, tak mě k tomu rodiče vždycky vedli. Moje maminka plavala a tatínek za Duklu reprezentoval Českou republiku ve veslování, účastnil se i olympijských her:“ Jde o Dušana Businského, narozeného 23. května 1968, který se účastnil olympiády v Barceloně v roce 1992.

„Já také dřív veslovala, mám to po něm a on po svojí mamince, i ona veslovala. A moje babička z maminčiny strany taky. Vesluje i o tři roky starší sestra,“ prozradila nám Ema Businská, z jaké rodiny pochází.
 

Vlaďka Merhautová , Super.cz


Časová osa článků