David Švehlík v pohádce Krakonošovo tajemství

David Švehlík v pohádce Krakonošovo tajemství Foto: Česká televize/Jaroslav Fikota

Pohádka Krakonošovo tajemství slaví úspěch. Příběh pána hor zbořil rekord

Pohádka Krakonošovo tajemství slaví úspěch. Příběh o bájném vládci hor Krakonošovi z pera úspěšného slovenského režiséra Petera Bebjaka (Herec, Případy 1. oddělení) vidělo na Boží hod 3,22 milionu diváků (ve skupině 4+) tedy bezmála 64 % všech, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi. Byla tak nejsledovanějším pořadem druhého svátečního dne.

„Příběh o Krakonošovi se stal nejsledovanější pohádkou vysílanou 25.12. od počátku měření televizní sledovanosti, tedy od roku 1997,“ informovala dále Česká televize. Pohádka se líbila i divákům, kteří ji v diskusích vesměs chválili.

Krakonoš předčil Bambitku. Diváci pějí ódy na novou pohádku. Padouch Prachař je klon dědy, pána hor by dámy chtěly domů

Hlavní postavu Krakonoše bravurně ztvárnil David Švehlík, který vystřídal hned několik kostýmů a přípravu nového snímku si opravdu užíval. „Jednou je to tajemný cizinec italského původu. Jindy je to myslivec, jindy zase myš. A pak tedy hlavně Krakonoš,“ svěřil Super.cz Švehlík, jenž měl ale obrovský respekt k tomu nejslavnějšímu Krakonošovi z legendárních Krkonošských pohádek. „Krakonoš Františka Peterky se nedá překonat. K němu můžu jen s obdivem vzhlížet,“ dodal skromně herec.

Nervozita a adrenalin z reakce rodiny i diváků. Princeznu v honosných šatech v druhé vánoční pohádce neuvidíte

Zaujal i Jakub Prachař (39) v záporné roli hamižného zámeckého pána. Diváci si všimli, že je důstojným nástupcem svého dědy Ilji Prachaře, který je znám coby Trautenberk ze zmíněných Krkonošských pohádek. Hlavní ženskou postavu vesnické dívky Lidušky ztvárnila Leona Skleničková, pobavil i roztržitý národopisec Ondřej Sokol nebo Jan Nedbal v roli Štěpánova bratra Adama, do kterého se Liduška zamiluje. 

Líbila se vám pohádka Krakonošovo tajemství?

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků