I letos nás opustila řada známých osobností.

I letos nás opustila řada známých osobností. Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová a Herminapress

Zagorová, Abrhám i Náhlovský. Zavzpomínejte na známé tváře, které nás letos navždy opustily

Vánoce jsou časem nejen radosti, rodinných setkání a nadšení z dárků. Jsou také dobou rozjímání a vzpomínek na osoby milé našim srdcím, které už bohužel nejsou mezi námi. I letos nás opustila řada známých osobností z umělecké branže. Zavzpomínejte si společně s námi na ty, kteří už radost ze svého pěveckého, hereckého, moderátorského, módního či filmového umění rozdávají v nebi.

Letos zarmoutila své blízké a tisíce fanoušků zpěvačka Hana Zagorová (✝75), jež zemřela na následky nevyléčitelné nemoci krve, s níž se potýkala celý život. Po krátké těžké nemoci odešel do bavičského nebe oblíbený herec Josef Alois Náhlovský (✝72).

Štefan Margita se vrátil na pódium a dojal diváky k slzám: Zpíval jsem pro tebe, Hani, vzkazuje

Rok po smrti své milované ženy Libuše Šafránkové za ní odešel i legendární herec Josef Abrhám (✝82). Ve věku 88 let nás opustil také vynikající herec Josef Somr. Smutno bylo také mezi filmaři.

Zemřela režisérka slavné komedie S tebou mě baví svět Marie Poledňáková (✝81) i režisér populární filmové série o Básnících Dušan Klein (✝82). Navždy také utichly hlasy známých dabérů a herců Stanislava Fišera (✝90) a Dalimila Klapky (✝89).

Patrasová, Nárožný i Ina z Nemocnice na kraji města: Hvězdy se rozloučily s Josefem Abrhámem (✝82)

Na následky pádu ze schodů náhle zemřela česko-americká podnikatelka Ivana Trump (✝73). Podobný osud zastihl i slavnou herečku a zpěvačku ze Semaforu Zuzanu Burianovou (✝75). Plakal i svět módy a celebrit, když v prosinci spáchal sebevraždu známý stylista Jan Pokorný (✝39).

Fatální nehoda Ivany Trump (✝73). Problém s pohybem měla už pár týdnů před smrtí

Ze slavných hudebníků pak do nebe odešel muzikant Michal Ambrož (✝68). Z dalších osobností kultury se bude vzpomínat také na herečku Valentinu Thielovou (✝89), producenta a scenáristu Radana Dolejše (✝57), mima Jaroslava Čejku (✝86), mecenášku umění Medu Mládkovou (✝102) a mnohé další. Zavzpomínejte si na ně v naší fotogalerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků