Zuzana Rosáková (44 let)
modelka

Bulvární status: Porodila svého prvního potomka. Autor: ank


Zuzana Rosáková je už podruhé vdaná za muslima.

Zuzana Rosáková je už podruhé vdaná za muslima. Michaela Feuereislová

Dcera Jana Rosáka, krásná modelka Zuzana, je podruhé vdaná za muslima. Víme, co dělají o Vánocích

Dcera Jana Rosáka (75), modelka Zuzana Rosáková (44) je podruhé vdaná za muslima, původem z Tuniska, majitele cestovní kanceláře. Nabízí se tedy otázka, zda se v jejich rodině vůbec slaví křesťanské svátky, tedy Vánoce. "Normálně je slavíme. Vždycky se všichni sejdeme u rodičů," vysvětlila Super.cz Zuzana.

"Můj manžel Imed je sice muslim, ale Vánoce má strašně rád. Je rodinný typ a bere je jako svátky, které rodinu sbližují," doplnila. "Já jsem s ním byla taky na několika muslimských svátcích, takže to kombinujeme. Jejich nejdůležitější svátek je spojený s obětováním berana, který se váže na pověst o Abrahámovi, který měl obětovat syna Izáka," popsala. "U toho zabíjení beránka jsem tedy nebyla. To bych asi nedala. Ale u nás se zase zabíjí kapr," zmínila.

Pozor si kvůli Imedovi dává jen Zuzanina maminka v kuchyni. Vepřové řízky, jimiž některé rodiny nahrazují tradičního kapra, nesmaží, neboť muslimové mají vírou zakázáno jíst maso z prasete. "Když už vepřové dělá, tak odděleně," upřesnila.

I první Zuzanin manžel, který vyl také Arab a muslim, jen pocházel z Alžířska,  Vánoce slavil. "Dokonce jsme spolu byli i na půlnoční v kostele. Nebyla bych s nějakým fanatikem, moji muslimové jsou kosmopolitní," smála se Zuzana. Moc se u nich nedrží ani ramadán. "Imed má problémy se žaludkem, tak pro něj není dobré, aby od východu slunce do západu slunce nejedl," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků