Yvetta Blanarovičová (59 let)
herečka, zpěvačka

Bulvární status: Nestárne a popírá plastiky. Autor: daz


Veronika Čermák Macková jako učitelka Magda a Yvetta Blanarovičová jako její maminka Zdeňka

Veronika Čermák Macková jako učitelka Magda a Yvetta Blanarovičová jako její maminka Zdeňka Foto: TV Nova

Nová postava Ulice připodobnila krásnou ženu Hynka Čermáka ke svému synovi. Souhlasíte?

Jen co Nova oznámila, že se diváci Ulice konečně dočkají maminky postavy Gábiny Pumrové, ztvárněné Anetou Krejčíkovou, o níž se v ději roky mluvilo, ale fyzicky se v něm až do teď neukázala, přichází další nováček. Opět to je maminka, tentokrát postavy učitelky Magdy v podání Veroniky Čermák Mackové. Ztvární ji Yvetta Blanarovičová (59).

Blanarovičová bude hrát v nekonečném seriálu ženu trpící Alzheimerovou chorobou. „Zdeňku diváci poznají na konci prvního stadia, kdy jí postupně vypadává paměť. Zdeňka onemocněla ve středním věku, kdy se tato nemoc projevuje agresivněji,“ přibližuje Yvetta.

Ta kvůli roli navštěvovala specializovaná zařízení pro pacienty s touto chorobou. „Mohla jsem mluvit také s příbuznými nemocných. Dostala jsem mnoho podnětů. Uvědomila jsem si například, že musím být pomalejší. Nemocní mají pocit, že všichni okolo jsou strašně rychlí, ale ve skutečnosti oni jsou zpomalení. Na to si dávám pozor,“ uvedla herečka.

S Veronikou Yvetta cítí spříznění. „Mám pocit, že jsme si v mnohém podobné. Nejen vizuálně, mimochodem, Verunka je i stejné střeštiprdlo jako já a současně má v sobě něco hlubokého. Mimochodem, nevím, jak je to možné, ale Veronika je velmi podobná mému synovi. Mám pocit, že v ní vidím jeho v dívčím provedení,” řekla Blanarovičová v rozhovoru pro pořad Volejte Novu. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků