William vévoda z Cambridge (39 let)
vévoda z Cambridge

Bulvární status: Manželka Kate mu v roce 2018 porodila třetího potomka. Autor: ac


Harry a William si budou muset držet odstup.

Harry a William si budou muset držet odstup. Profimedia.cz

Detaily pohřbu prince Philipa (✝99): Harry a William se neobjeví bok po boku, rozhodla královna

Údajně rozhádaní bratři Harry (37) a William (39) nebudou kráčet vedle sebe v průběhu zítřejšího pohřbu jejich dědečka, prince Philipa (✝99). Rozhodla tak sama královna Alžběta II. (95)

Bratři budou odděleni bratrancem Peterem Phillipsem a po dopravení rakve do kaple sv. Jiří budou sedět odděleně.

„Toto je pohřeb, nenecháme se vtahovat do těchto dramat. Opatření byla dohodnuta a odrážejí přání Jejího Veličenstva,“ zní prohlášení z Buckinghamského paláce.

Princové Harry a William se poprvé po dlouhých měsících potkají tváří v tvář: Jakou roli v tom bude hrát vévodkyně Kate?

Spolu s ním byly zveřejněny další detaily pohřbu, který začne v sobotu v 15:00. Královna podle všeho bude mít roušku a bude oddělena od zbytku rodiny kvůli opatřením proti koronaviru. Za rakví by měla jet v Bentley. Rakev pak poveze speciálně upravený Land Rover, Philipův oblíbený vůz.

Mezi 30 zúčastněnými budou potomci a vnoučata Philipa se svými partnery a partnerkami. Jedinou zúčastněnou, která není přímou příbuznou, bude Penny Knatchbull, hraběnka Mountbatten z Barmy, vévodova dobrá přítelkyně.

Harry a William byli naposledy viděni spolu loni v březnu na Den společenství. Po zveřejnění kontroverzního rozhovoru Harryho a Meghan s Oprah Winfrey, které mělo rozlítit hlavně Williama, se mluví o tom, že jsou jejich vztahy na bodu mrazu.

Sotva udržel slzy: Takhle prince z Walesu dojaly kondolence od britského lidu

V době, kdy interview vyšlo, pobýval Philip v nemocnici a zotavoval se po operaci srdce. Někteří sice doufali, že jeho skon bratry zase stmelí, královna ale nejspíš nehodlá dopustit, aby se pozornost veřejnosti v den pohřbu jejího milovaného manžela upínala tímto směrem. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků