Vlastina Svátková (40 let)
herečka

Bulvární status: Trojnásobná maminka změnila účes. Autor: ac


Poznali byste naši krásnou herečku?

Poznali byste naši krásnou herečku? Foto: PAL Production

Kvůli nové roli prožívala v maskérně muka: Vlastina Svátková měla silnou alergickou reakci, pomoc přišla až z Hollywoodu

Líčení k herectví neodmyslitelně patří. Jsou herci, kteří chvíle ve vizážistickém křesle uvítají a například si opakují scénáře, pro jiné je líčení noční můrou.

Své o tom ví i Vlastina Svátková (40), která ve filmu Můj příběh ztvárnila hlavní hrdinku, baletku, která je svým manželem týraná a popálená v obličeji. Kvůli tomu trávila herečka nespočet hodin v maskérně, kde jí vizážistka pomocí silikonů a dalších látek vytvářela jizvy a rány na obličeji. Bohužel, Vlastina má citlivou pleť a z líčidel dostala nepříjemnou alergickou reakci.

„Už po testu jsem měla velké popálené fleky, a tak jsem si říkala, že buď z role odstoupím, nebo se to bude muset nějak vyřešit,“ vypráví herečka.

Jenže pro tuto roli byla jako stvořená a nikdo si nechtěl připustit variantu, že by hlavní hrdinku hrál někdo jiný. Vizážistka tedy musela vymyslet jinou alternativu. O pomoc nakonec poprosila až v Hollywoodu.

„Díky kolegovi jsem se dostala až k hollywoodskému maskérovi Nicku Dudmanovi, který byl tak laskavý a poradil mi speciální mezisložku na ochranu pleti, kterou mám na masku použít, aby ji Vlastina snesla. Takže vlastně Nick Dudman zachránil Můj příběh,“ uvedla maskérka Adéla Anděla Bursová. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků